958 بازدید تاریخ انتشار:17 مارس 2017

۱-فهرست کنید

اول از همه باید بدانید چه چیزهایی برای سفر نیاز دارید. مسلما لوازم سفر برای هر نوع سفری متفاوت است. بنابراین بسته به نوع سفر، وسایل را فهرست کنید. با این کار دیگر ذهن‌تان درگیر نخواهد بود و موردی را هم از قلم نمی‌اندازید.

 

۲-لباس‌ها

در سفر قرار است راحت باشید و نگران چروک شدن، اتو نداشتن، تنگ و ناراحت بودن لباس و… نباشید. بنابراین لباس‌هایی را انتخاب کنیدکه اصطلاحا اسپورت هستند.

شلوار جین، کتان، مانتوهای راحت و ساده، شال سبک و نخی، کفش ورزشی، چند جفت جوراب نخی و کلاه آفتابگیر و عینک آفتابی از لوازم اصلی سفر است. یک عدد کیف سبک برای قدم زدن و یک کوله برای گذاشتن وسایل وقتی مثلا کنار دریا می‌روید، کافی است. این نکته هم یادتان باشد، هوای بهار متغیر است.

بنابراین مسافر هر منطقه از ایران که هستید، حتما یک تکه لباس مخصوص فصل گرما را هم با خودتان ببرید. از رگبار و رعد و برق یا گرمای ناگهانی فصل بهار غافل نشوید. حال بهار ، حال تغییر است.

 

۳-کمک لباس‌ها

هرچه سبک‌تر سفر کنید، راحت‌تر هستید. این شعار را فراموش نکنید. اما این وسایل هم جزو وسایل لازم شماست. همراه بردن لوازم شخصی آرایشی- بهداشتی چه برای خانم‌ها و چه آقایان،ضروری است. بنابراین سعی کنید حتما این لوازم را همراه داشته باشید.

وسایلی که باید همراه در سفر داشته باشیم

۵-کیف مدارک

حتما در سفر نیاز به مدارک دارید. برای اینکه نگران گم شدن‌شان نباشید، کیف کوچکی را انتخاب کرده و همه مدارک اعم از کارت ملی، شناسنامه، گواهینامه، کارت سوخت، بیمه خودرو، عابر کارت، پاسپورت و.. را داخل آن قرار دهید.

 

در زمان بیرون رفتن بهتر است آن را داخل گاوصندوق هتل بگذارید.

 

۶- خوراکی‌ها

اگر با تور مسافرت می‌کنید که تکلیف معلوم است. نیازی به برداشتن غذا و دیگ و دیگ‌بر نیست. اما اگر قرار است خودتان به مقصد ویلای شخصی یا ویلای دوست و آشنا بروید، حتما این وسایل را همراه ببرید. غذا برای مسیر سفر و مقصد.

برای این کار بهتر است همراه‌تان ساندویچ‌های ساده مثل مرغ، کتلت، کوکو و… ببرید. از اضافه کردن سس به غذا هم خودداری کنید تا ساندویچ خراب نشود. میوه، نوشیدنی سالم مثل آب معدنی، تنقلات مثل آجیل خام، چای، بیسکوییت ساده و بدون کرم و… نیز همراه داشته باشید.

از به همراه بردن مواداولیه‌ای مثل ماهی، مرغ، گوشت و خوراکی‌هایی که امکان خراب شدن آنها وجود دارد، خودداری کنید.

۷- مخلفات خوراکی‌ها

قمقمه آب با آب سالم، فلاکس آب جوش، یک بسته چای کیسه‌ای، نبات، زیره، خرما، قند و شکر همراه داشته باشید.

۸-کمک‌های اولیه

حتی اگر آدم خیلی آرامی هم باشید بازهم احتمال اینکه خدایی ناکرده زخمی شوید، وجود دارد.

بنابراین به قدر نیاز و نه بیشتر، جعبه کمک‌های اولیه شامل چسب زخم، پنبه، بتادین، الکل سفید، باند کشی، گاز استریل، داروی سرماخوردگی، ضد اسهال و تهوع، شربت سینه، شربت درمان دل درد کودکان و یک بسته قرص حشره کش و دستگاه آن را همراه ببرید.

وسایلی که باید همراه در سفر داشته باشیم

۹-جعبه ابزار

داخل ماشین وسایل لازم برای پنچرگیری و تعمیرات اولیه خودرو وجود دارد. اما اگر احساس می‌کنید چیزی کم است، قبل از حرکت آن را خریده و داخل خودرو بگذارید. از پرباد بودن زاپاس چرخ حتما مطمئن شوید. یک بطری آب برای شیشه شوی ماشین و زنجیر چرخ هم همراه داشته باشید.

بارکد و لینک کوتاه این مطلب

QR: وسایل مورد نیاز برای سفر در عید نوروز

با نرم افزار مخصوص گوشی یا تبلت خود بارکد را اسکن کنید

با این کار شما براحتی به این مطلب دسترسی پیدا خواهید کرد.

http://shatelpayamak.ir/?p=1078

میتوانید با لینک کوتاه مقابل نیز دسترسی پیدا کنید

ارسال دیدگاه

شرایط ارسال دیدگاه برای کاربران غیرعضو شاتل پیامک
نماد اطمینان