1,627 بازدید تاریخ انتشار:19 ژانویه 2015

پیش از آنکه شروع به صحبت کنیم، بهتر است که در ابتدا “شعار تبلیغاتی” را تعریف کنیم. شعار تبلیغاتی کلمه یا عبارتی است که تجارت یا سازمان شما را به مخاطبان می شناساند. داشتن یک شعار تبلیغاتی خوب برای جذب کردن مشتریان جدید، بسیار موثر است. در مقابل، اگر تلفظ شعار تبلیغاتی سازمانی بسیار سخت باشد یا به گونه ای نباشد که به یاد بماند، می تواند بر بازاریابی شما تاثیر بدی داشته باشد. اکنون که به اهمیت شعار تبلیغاتی خوب پی بردید احتمالا به این می اندیشید که چه شعار تبلیغاتی در پیامک هایتان برای مشتریان ارسال کنید یا چگونه می توانید شعار تبلیغاتی خود را بهتر کنید. نگران نباشید. در این مطلب نکات بسیار ساده ای را برای انتخاب یک شعار تبلیغاتی خوب برایتان اتخاب کرده ایم. امیدواریم که این نکات بتوانند شما را در ایجاد یک شعار تبلیغاتی خوب، یاری کنند.

شعار تبلیغاتی خوب باید به یاد بماند
یک شعار تبلیغاتی خوب باید به گونه ای باشد که به راحتی در یاد بماند. داشتن لغات سخت و طولانی باعث سردرگمی مشتریان می شود و از به یاد ماندن شعار شما جلوگیری می کند. یک شعار تبلیغاتی خوب نباید پیچیده باشد، بلکه باید در نهایت سادگی نوشته شود تا در ذهن مخاطب جای بگیرد.

از به کار بردن کاراکتر به جای حروف پرهیز کنید
از استفاده کاراکترهای ($ و @ و …) به جای حروف پرهیز کنید. در نظر داشته باشید که مشتریان شما همه ی اقشار جامعه هستند بنابراین باید به گونه ای با آنها صحبت کنید که همه ی آنها در کوتاهترین زمان به منظورتان پی ببرند. همچنین متوجه این امر باشید که برخی از این کارکترها بر روی بسیاری از گوشی های همراه نمایش داده نمی شوند.

از کلمات پیچیده استفاده نکنید
خلاقیت همیشه در بازاریابی پیامدی مثبت ندارد. سعی کنید ساده ترین و مفهوم ترین کلمات را برای شعار تبلیغاتی خود انتخاب کنید. این نکته را مد نظر داشته باشید که دایره لغات آنها به آن گستردگی که شما تصور می کنید، نیست. مطئمن باشید که با استفاده از کلمات ثقیل، پس از مدتی بسیاری از اعضای خبرنامه ی پیامکی شما، اشتراک خود را لغو خواهند کرد.

استفاده از کلمه ی کلیدی
گاهی ممکن است که یادآوری یک عبارت بسیار دشوار باشد، هرچند که استفاده از عبارات در مواقعی ضروری است. استفاده از یک یا دو کلمه (معمولا یه صورت صفت و موصوف) می تواند برای در ذهن مخاطب ماندگار شود. با توجه به محدود بودن تعداد کاراکترهای یک پیامک، هر چقدر شعار تبلیغاتی شما صریح تر و ساده تر باشد، تاثیر گذاری آن بسیار بیشتر خواهد بود. می توانید توضیحات بیشتر مربوط به پیامک خود را در وبسایت خود قرار دهید.

کلمات انتخابی تان مربوط به کارتان باشد
در صورت امکان سعی کنید که کلمات انتخابی تان با کسب و کاری که دارید، در ارتباط باشند. این امر باعث می شود که مخاطبانتان شما را به یاد داشته باشند. ممکن است که مشتریان شما عضو خبرنامه های پیامکی دیگری نیز باشند. داشتن شعار تبلیغاتی خوب می تواند پیامک شما را از دیگران متمایز سازد. بنابراین سعی کنید که جلوه ی خاصی به پیامک خود ببخشید.

***

اینها نکاتی هستند که در هنگام ایجاد یک شعار تبلیغاتی باید به آنها توجه داشته باشید. با استفاده از این نکات می توانید بهترین کلمات را برای شعار تبلیغاتی خود انتخاب نمایید. ما مطئنیم که رعایت این نکات، در داشتن تجارتی موفق به شما کمک خواهند کرد.

بارکد و لینک کوتاه این مطلب

QR: نکاتی ساده برای انتخاب یک شعار تبلیغاتی خوب

با نرم افزار مخصوص گوشی یا تبلت خود بارکد را اسکن کنید

با این کار شما براحتی به این مطلب دسترسی پیدا خواهید کرد.

http://shatelpayamak.ir/?p=472

میتوانید با لینک کوتاه مقابل نیز دسترسی پیدا کنید

ارسال دیدگاه

شرایط ارسال دیدگاه برای کاربران غیرعضو شاتل پیامک
نماد اطمینان